Феновете на Англия се радват на „добри емоции“, докато напрегнатата победа с 1-0 срещу Сърбия показва, че Трите лъва оглавяват групата на Евро 2024
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-06-23 | 02:37:20

Това нямаше значение за близо 20 000 фенове в Гелзенкирхен и милиони обратно в Обединеното кралство, с хвърлени халби във въздуха и факли избухнаха след последния съдийски сигнал.

Скандирания „завръща се у дома“ проехтяха в Уембли Бокспарк – но в Германия бяха изразени опасения за потенциално насилие преди мача.

При сблъсък между фенове извън арената бяха арестувани седем сръбски фенове преди началото на мача, но местната полиция каза, че по-голямата част от деня е преминала „без инциденти“.

Изображение: Английски фенове аплодират в Бенидорм, Испания. Снимка: Ройтерс

„Всичко е заради Джуд, нали?“

Спортният кореспондент на Sky News Роб Харис се свърза с фенове пред Велтинс Арена след мача, които засипаха с похвали , футболист на Англия мача.

Евро 2024: Три проблема на Англия Гарет Саутгейт трябва да разреши след скучното равенство на Дания

Докато един каза играта " можеше да бъде по-добре" и Англия "се отпусна" след техния един гол, той добави: "Всичко е заради Джуд, нали."

След това той каза, че турнирът е добър пример на "фестивалния футбол" досега - с фенове в добро настроение - и че "всички го изкарват по-лошо, отколкото е... Беше наистина забавно досега - добро настроение".

Както случи се:

Изображение: Феновете на Англия празнуват, тъй като отборът им печели първия си мач на Евро 2024. Снимка: AP

Друг фен, напускащ трибуните, каза: „Трудно е, първият мач от турнира, така че аз Ще приема това."

Неговият приятел добави: „В края на деня всичко, което трябва да направим, е да вземем трите точки, да донесем победите и да стигнем до нокаутите."

Нито един регистриран мач от еврото не е имал толкова малко удари, както сблъсъкът на Англия със Сърбия.

Но един от тези 11 изстрелите бяха достатъчни за Джуд Белингам да се възползва - засече с глава центриране на Букайо Сака след 13 минути. И това беше достатъчно за Англия.

Каквото и да е безпокойството през второто полувреме, победа с 1-0 постави Англия в контрола над своята група благодарение на равенство 1 на Словения и Дания -1 в началния им мач.

Победата и защитата от две точки изглеждат по-важни за Белингам от каквото и да е мърморене относно представянето.

Прочетете пълния анализ на Роб тук.

Седем сръбски фенове, арестувани след сбиване

Седем арестувани след „хвърлени бутилки"

Sky News видя полицията да нахлува в бар в Гелзенкирхен, където Феновете на Сърбия пиеха преди мача.

Роб Харис съобщи за "хвърляни столове, хвърляни маси и тичащи зад ъгъла фенове" - с "хвърляни много бутилки".

В изявление германската полиция потвърди, че е била информирана за сблъсък между сръбски и английски футболни фенове.

Те добавиха: „Полиция за борба с безредиците беше разположена и раздели двата лагера на феновете. Те взеха седем сръбски привърженици в ареста и подаде наказателна жалба за тежка телесна повреда.

„Нямаше повече инциденти по пътя към арената. Около стадиона цари оживена атмосфера."

По-късно полицията в Гелзенкирхен каза, че „по време на мача и след края му всичко на и около стадиона остана тихо" – и двете групи фенове си тръгнаха без инциденти.

Прочетете повече:
Нов облик на Англия и още един момент за Белингам

Оценки на играчите на Англия: Гуехи впечатляващ

Изображение: Сцени на английски фенове, празнуващи в Хеббърн , Южен Тайнсайд Снимка: AP

Стармър, Сунак и Дейви аплодират

Риши Сунак, сър Кийр Стармър и сър Ед Дейви се присъединиха към празненствата в социалните медии.

Премиерът министърът се съгласи, че Белингам е „нещо специално“, докато Анджела Рейнър публикува снимка с лидера на Лейбъристката партия и комиците Мат Форд и Джон Ричардсън.

Сър Ед също сподели снимка от изборния автобус на либералдемократите.

Докато Саутгейт призна, че „не го запазихме толкова добре, колкото трябваше“ през второто полувреме, победата извежда Англия на върха в група С, след като Дания и Словения направиха равенство.

Следващото за отбора на Саутгейт е Дания в 17:00 ч. в четвъртък във Франкфурт, преди груповата фаза да приключи срещу Словения в 20:00 ч. на 25 юни.

Източник: skynews.com